Gydytojų nuomonė
doctor
Regina Giliasevičienė, akušerė-ginekologė, Vilnius

XXI amžiaus moteris – socialiai aktyvi, išsilavinusi, sportiška ir seksuali. Savo darbui ir laisvalaikiui ji skiria daug dėmesio, nori kuo daugiau nuveikti ir patirti. Šiandieninė kontracepcija tokiai moteriai suteikia galimybę mėgautis savo seksualumu ir nesirūpinti dėl apsaugos nuo neplanuoto nėštumo. Hormoninė spiralė – veiksminga ilgalaikės kontracepcijos priemonė, apie ją nereikia prisiminti kasdien. Tai gali būti tinkamas pasirinkimas moteriai, kuri keletą metų neplanuoja pastoti.

 
doctor
Nijolė Toleikienė, akušerė-ginekologė, Kaunas

Kartais pacientės klausia, ar hormoninė spiralė turi šalutinį poveikį. Jei moteris yra sveika, turi reguliarius lytinius santykius ir jai svarbu, kad kontraceptinė priemonė būtų saugi, patogi ir ekonomiškai naudinga, tai hormoninės spiralės privalumai gerokai pranoksta retai kylantį menką ir trumpalaikį šalutinį poveikį. Lietuvoje kiekviena moteris turi galimybę pasirinkti jai tinkamą kontracepcijos priemonę, tarp kurių yra ir šiuolaikinė hormoninė gimdos sistema.

 
doctor
Rasa Valickienė, akušerė-ginekologė, Klaipėda

Objektyvus, moksliniais tyrimais pagrįstas požiūris į kontracepciją turi didelę įtaką partnerių santykiams. Moters siekis daugiau žinoti atspindi ne tik atsakingą požiūrį į save, bet ir į partnerių įsipareigojimus vienas kitam. Hormoninė gimdos sistema – veiksminga ir patogi apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo priemonė. Ji tinka ir veiklioms moterims, ir krūtimi žindančioms jaunoms mamoms, ir hormonų kaitą išgyvenančioms keturiasdešimtmetėms.